Obowiązek Sprawozdawczy za rok 2023

W związku z licznymi telefonami od lekarzy, którzy otrzymali emaile od CEZ Centrum e-Zdrowia , informujemy, że obowiązek sprawozdawczy za rok 2023, czyli przekazanie danych jest obowiązkowe i dotyczy wszystkich podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym również praktyk.

Nr Księgi Rejestrowej znajdą Państwo w zakładce Rejestry na trzeciej pozycji: Rejestr podmiotów wykonujących działalność leczniczą wybierając Wyszukiwanie Praktyk Zawodowych Lekarzy i Lekarzy Dentystów.

Przedstawiamy poniżej emaila, który jest wysyłany do lekarzy, którzy nie dopełnili w/w obowiązku:

Pomimo terminu, który upłynął sprawozdania MZ-88 i MZ-89 są jeszcze aktywne w Systemie Statystyki w Ochronie Zdrowia. Prosimy o niezwłoczne nadrobienie zaległości

Uwaga!

1.           Sprawozdania należy złożyć elektronicznie logując się do Systemu statystyki w ochronie zdrowia: https://ssoz.ezdrowie.gov.pl/auth/default/login.html

2.           Konta założone w poprzednich latach obowiązują po dziś dzień. W razie potrzeby przypomnienia hasła proszę skorzystać z adresu: https://ssoz.ezdrowie.gov.pl/auth/default/forgotpassword.html

3.           Nowe osoby proszone są o uprzednią rejestrację (instrukcja w załączeniu).

Dla przypomnienia

 1. Mz-88, MZ-89 wypełnia każdy, kto ma wpis w RPWDL.

2. Sposób wypełniania sprawozdań różni się od rodzaju zatrudnienia.

MZ-88:

Jeśli praktyka udziela świadczeń na podstawie działalności gospodarczej, np. jest na kontrakcie, to w sprawozdaniu w Dziale 1. Wybrany personel medyczny wypełnia kolumnę 1 (ogółem) i 4 (główne miejsce pracy) stawiając cyfrę 1.

MZ-89:

Praktyki zawodowe ze specjalizacją zaznaczają/powtarzają cyfrę „1” w odpowiednim dziale zaznaczając stopień i dziedzinę specjalizacji. W przypadku posiadania więcej niż jednej specjalizacji, należy pokazać tylko dominującą lub wyższą stopniem.

Jeśli BRAK SPECJALIZACJI albo praktyka nie jest głównym miejscem pracy MZ-89 należy wysyłać tylko z wypełnionym działem podpisy.

Udostepnij :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać najświeższe informacje.

Najnowsze wpisy
Kategorie

Tu jest miejsce na Twoje ogłoszenie

Zadzwoń 41 362 13 81 wew. 14
Skip to content