Szkolenie Kardiologiczne-14-06-2024 r.

W dniu 14-06-2024 r. w Świętokrzyskiej Izbie Lekarskiej odbyła się Konferencja Kardiologiczna zorganizowana przez Świętokrzyski Ośrodek ds. Kształcenia Ustawicznego Lekarzy ŚIL wraz ze Świętokrzyskim Centrum Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.
Kierownik Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii, wybitny kardiolog interwencyjny
prof. dr hab. n. med. Dariusz Dudek zaprosił do wygłoszenia wykładów doświadczonych specjalistów
z zakresu kardiologii zachowawczej, kardiologii inwazyjnej, kardiochirurgii-transplantologii, elektrokardiologii oraz diagnostyki obrazowej.
Podczas konferencji zaprezentowane zostały najnowocześniejsze, małoinwazyjne metody leczenia wad zastawkowych, chorób strukturalnych serca i naczyń wieńcowych, jak również innowacyjne metody terapeutyczne w elektroterapii serca oraz w diagnostyce obrazowej choroby niedokrwiennej serca. Spotkanie poprowadził w imieniu Organizatorów kielecki kardiolog dr Łukasz Dobaj.
W roli prelegentów, poza lekarzami z województwa świętokrzyskiego, takimi jak
prof. dr hab. n. med. Anna Polewczyk, dr n. med. Radosław Bartkowiak, dr n. med. Maciej Kluk,
dr n. med. Aleksander Zeliaś i dr Joanna Kościelniak (Zakład Diagnostyki Obrazowej WSzZ w Kielcach), wystąpili również dwaj wybitni kardiochirurdzy i transplantolodzy, którzy na co dzień pracują  w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu – dr n. med. Szymon Pawlak oraz dr n. med. Tomasz Stącel.
Dzięki osobistym staraniom Pana Profesora Dariusza Dudka, Świętokrzyskie Centrum Kardiologii nawiązało ścisłą współpracę ze Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu (ŚCCS) w zakresie konsultacji, diagnostyki i kwalifikacji pacjentów do transplantacji serca, płuc oraz mechanicznego wspomagania krążenia z zastosowaniem sztucznych pomp. Zaawansowane metody leczenia i diagnostyki omówione
w trakcie szkolenia, zostały wdrożone w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii, stawiając ten ośrodek
w gronie wiodących centrów kardiologii zabiegowej w Polsce i Europie Środkowej.
Dzięki tej współpracy, co podkreślił Pan Profesor Dariusz Dudek, pacjenci z województwa świętokrzyskiego, po przeprowadzonej diagnostyce i wstępnej kwalifikacji do przeszczepu serca, płuc lub mechanicznego wspomagania krążenia, będą mogli być bezpośrednio kierowani do wyznaczonych koordynatorów w ŚCCS w Zabrzu, co zapewni im kompleksową opiekę. Profesor zapewnił, iż Świętokrzyskie Centrum Kardiologii jest otwarte na współpracę ze wszystkimi oddziałami kardiologii z województwa świętokrzyskiego, a podobne szkolenie zapewne nie będzie jedynym.
W trakcie szkolenia zaprezentowano również wzorce kart zgłoszeniowych do innowacyjnych zabiegów wykonywanych w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii, które będą dostępne dla ośrodków współpracujących po zgłoszeniu na adres: kardiologia.zabiegowa@wszzkielce.pl.

Udostepnij :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać najświeższe informacje.

Najnowsze wpisy
Kategorie

Tu jest miejsce na Twoje ogłoszenie

Zadzwoń 41 362 13 81 wew. 14
Skip to content