Uroczysta Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych w Świętokrzyskiej Izbie Pielęgniarek i Położnych

11 maja 2024 roku w Hotelu Uroczysko w Cedzynie odbyła się uroczysta Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych, zorganizowana przez Świętokrzyską Izbę Pielęgniarek i Położnych.

Podczas Gali wyróżniono pielęgniarki, pielęgniarzy i położne z regionu świętokrzyskiego za ich ciężką pracę i zaangażowanie w opiekę nad pacjentami. Gala była okazją do docenienia ich codziennego trudu, niesienia ulgi w bólu i cierpieniu oraz wspierania pacjentów w okresie rekonwalescencji.

Ewa Mikołajczyk, przewodnicząca Świętokrzyskiej Izby Pielęgniarek i Położnych, podziękowała wszystkim pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym za ich ofiarną pracę i podkreśliła, jak ważną rolę odgrywają oni w systemie opieki zdrowotnej.

Byliśmy obecni na tej uroczystości. Prezes ORL Dorota Szyska-Skrobot podziękowała obecnym na Gali pielęgniarkom za ich trud, jaki wkładają w swoją pracę oraz życzyła rozwoju, sukcesów i satysfakcji z pracy i życia osobistego.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny. Goście Gali mogli również wziąć udział w licytacji charytatywnej, z której dochód przeznaczony zostanie na wsparcie pielęgniarek i położnych.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych obchodzony jest corocznie 12 maja. Święto zostało ustanowione w 1974 roku przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) w celu podkreślenia roli pielęgniarek i położnych w opiece zdrowotnej. Data 12 maja została wybrana na pamiątkę urodzin Florence Nightingale, pionierki nowoczesnego pielęgniarstwa.

W tym dniu na całym świecie organizowane są różne uroczystości i wydarzenia, mające na celu docenić pracę pielęgniarek i położnych. W Polsce odbywają się m.in. konferencje naukowe, gale rozdania nagród, spotkania z pacjentami oraz akcje edukacyjne.

Pielęgniarki i położne to niezwykle ważne osoby w naszym życiu. Dbają o nasze zdrowie i życie, niosą nam ulgę w cierpieniu i dodają otuchy w trudnych chwilach. W dniu ich święta warto im szczególnie podziękować za ich ofiarną pracę i zaangażowanie.

Udostepnij :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać najświeższe informacje.

Najnowsze wpisy
Kategorie

Tu jest miejsce na Twoje ogłoszenie

Zadzwoń 41 362 13 81 wew. 14
Skip to content