Ważny komunikat w sprawie możliwego przejęcia danych lekarzy do wystawiania recept


Szanowni Państwo,

poniżej publikujemy pilną informację z Naczelnej Izby Lekarskiej, informujące o prowadzonym postępowaniu przez Prokuraturę śledztwie ws. możliwości przełamania lub ominięcia zabezpieczeń systemu RPWDL i przejęcia kont placówek medycznych i pośrednio certyfikatów ZUS ZLA członków izb lekarskich, które mogą posłużyć do wystawiania elektronicznych recept (receptomaty?), ew. zaświadczeń ZUS ZLA.

Naczelna Izba lekarska zwraca się z prośbą o pilne podjęcie stosownych działań, zmierzających do zwrócenia się – w zakresie posiadanych kompetencji – do wszystkich, zlokalizowanych na terenie kraju:

1. podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym przede wszystkim podmiotów leczniczych i praktyk zawodowych lekarzy -i lekarzy dentystów o dokonanie weryfikacji wszystkich danych w powyższych systemach informatycznych, zwłaszcza wszystkim posiadanych certyfikatów, o których mowa powyżej oraz danych w Panelu Lekarz PUE ZUS, w tym w zakresie miejsca udzielania świadczeń medycznych i odnośnie uprawnień oraz danych asystentów medycznych w Rejestrze Asystentów Medycznych,

2. placówek ochrony zdrowia publicznego, w których osoby uprawnione świadczą w szczególności usługi farmaceutyczne, o których mowa w art. 86 ust. 2-5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. – Prawo farmaceutyczne (t.j. Dz. U. z 2O22r., poz. 2301) o wnikliwe w miarę możliwości analizowanie każdego przypadku próby realizacji e-recept na leki opioidowe, przede wszystkim Oxydolor/Oxycontin oraz Concerta.

Udostepnij :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać najświeższe informacje.

Najnowsze wpisy
Kategorie

Tu jest miejsce na Twoje ogłoszenie

Zadzwoń 41 362 13 81 wew. 14
Skip to content