Wystawa zdjęć Doktora Mieczysława Gałęzi

26 kwietnia w siedzibie ŚIL odbyła się inauguracja wystawy fotografii doktora Mieczysława Gałęzi pt. „Woda, wiatr i żagle w obiektywie”. Organizatorem wydarzenia był Zespół ds. Kultury ŚIL.

Dr nauk medycznych Mieczysław Gałęzia jest chirurgiem urologiem. Jego zawodowe życie związane jest z Oddziałem Urologii Szpitala w Czerwonej Górze, gdzie przeszedł drogę od asystenta do Ordynatora Oddziału. Był Konsultantem i Specjalistą Wojewódzkim w dziedzinie Urologii. Prywatnie mąż, ojciec trzech córek i dziadek dwójki wnucząt. Ogromną miłością obdarzył żeglarstwo śródlądowe, lodowe i morskie. Posiada patent Kapitana Jachtowego (Patent 865), 50-letni staż żeglarski i staż morski 5 tysięcy mil morskich. Pływa po akwenach morskich (Bałtyk, Zatoka Botnicka, Morze Śródziemne i Północne) i oceanach (uczestnik rejsu Havana – Szczecin po oceanie Atlantyckim; oceanie Indyjskim – region Seszeli). Z pasją fotografuje piękno poznawanego na wodzie świata. Początkowo na kliszach a współcześnie cyfrowo zapisuje obrazy, których jest świadkiem.

W czwartkowym wydarzeniu licznie uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których znaleźli się lekarze i lekarze dentyści ŚIL, przyjaciele i bliscy bohatera wieczoru. Spotkanie rozpoczęło się występem – niespodzianką zespołu studenckiego Politechniki Świętokrzyskiej MUSIC LAB. Wśród odśpiewanych szant znalazła się kultowa „Gdzie ta keja”. W dalszej części wieczoru doktor Mieczysław Gałęzia opowiadał o swoich żeglarskich przygodach, o tym skąd wzięła się jego fascynacja żeglugą i co sprawiło, że zapragnął podzielić się nią w tak wyjątkowy i artystyczny sposób. Pełne humoru opowieści wzbogacały również szanty odśpiewane przez Łukasza Podsiadło. W śpiew entuzjastycznie włączali się także obecni na spotkaniu goście.

Prace doktora Gałęzi można oglądać w foyer Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej.

Udostepnij :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać najświeższe informacje.

Najnowsze wpisy
Kategorie

Tu jest miejsce na Twoje ogłoszenie

Zadzwoń 41 362 13 81 wew. 14
Skip to content