XXII Mistrzostwa Polski Lekarzy w szachach

Sielpia zdobyta przez lekarzy szachistów

Szachy to jedna z najstarszych gier, które mimo upływu kolejnych wieków, cieszy się niesłabnącą popularnością.  W średniowieczu i renesansie szachy były częścią kultury szlacheckiej; były używane do nauczania strategii wojennych i zostały nazwane „Królewską Grą”. Najstarszy znany podręcznik szachowy powstał w języku arabskim i pochodzi z około 840 r. Szachy i medycyna to dwie dziedziny, które mają wiele wspólnego – obie wymagają precyzji, strategicznego myślenia i ciągłego dążenia do doskonałości.

XXII Mistrzostwa Polski Lekarzy w szachach

XXII Mistrzostwa Polski Lekarzy w szachach odbyły się w dniach 23-26 maja 2024 roku. Zawody tradycyjnie zorganizowane były w Kompleksie Turystycznym – Wypoczynkowym Kuźnica w Sielpi Wielkiej. Organizatorami zawodów były: Naczelna Izba Lekarska w Warszawie, Świętokrzyska Izba Lekarska w Kielcach oraz Śląska Izba Lekarska w Katowicach. Na liście startowej znalazło się 25 przedstawicieli Izb Lekarskich z całej Polski.

Podczas mistrzostw odbyło się wiele turniejów i wydarzeń, w tym:

  • Mistrzostwa Polski Lekarzy w szachach szybkich P’12+5”
  • Mistrzostwa Polski Lekarzy w Blitzu P’4+3”
  • Otwarte Mistrzostwa Polski w Rozwiązywaniu Zadań Szachowych
  • Turniej Rodzin Lekarskich w P’12+5”
  • Turniej Rodzin Lekarskich w P’4+3”
  • Symultana Szachowa z zaproszonym gościem

Podczas imprezy miała miejsce również interesująca konferencja naukowa pt. „Medycyna, a szachy”. Celem zawodów było wyłonienie Indywidualnego Mistrza Polski Lekarzy w szachach activ i blitz na 2024 rok, Indywidualnego Mistrza Polski Lekarzy w Problemistyce Szachowej na 2024 rok i najlepszej Okręgowej Izby Lekarskiej w szachach na 2024 rok.

Świętokrzyska Izba Lekarska na podium XXII Mistrzostw Polski Lekarzy SzachMedica 2024

Świętokrzyską Izbę Lekarską reprezentowali w mistrzostwach Piotr Wiśniewski (5 miejsce w tabeli), Zbigniew Sułek (15 miejsce w tabeli), Ryszard Pietras (16 miejsce), Paweł Wiśniewski (21 miejsce w tabeli) i Zbigniew Łukomski (23 miejsce w tabeli wyników). Pierwsze miejsce w tabeli zajął Daniel Wyrobiej z Mazowieckiej Izby Lekarskiej.

W rankingu Izb Lekarskich pierwsze miejsce zajęła Dolnośląska Il, na drugim miejscu uplasowała się Śląska IL. Na podium znalazła się również Świętokrzyska Izba Lekarska zajmując III miejsce XXII Mistrzostw Polski Lekarzy SzachMedica 2024.

Szach mach

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom. Umiejętności, determinacja i pasja do gry w szachy wszystkich uczestników mistrzostw są godne podziwu. Szachy to gra, która wymaga nie tylko umiejętności, ale także cierpliwości, wytrwałości i strategicznego myślenia – cech, które są niezwykle cenne również w medycynie. Życzymy wszystkim dalszych sukcesów zarówno na szachownicy, jak i w praktyce lekarskiej. Niech pasja do szachów nadal inspiruje i motywuje do dalszego rozwoju. Każda partia, niezależnie od jej wyniku, to kolejna lekcja i okazja do doskonalenia swoich umiejętności. Gratulacje jeszcze raz i powodzenia na przyszłość! Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej wspaniałej imprezy. Do zobaczenia na kolejnych mistrzostwach!

Szczegółowa tabela wyników opublikowana jest na stronie: https://www.chessarbiter.com/turnieje/2024/ti_1960/results.html?l=pl&tb=14_

Udostepnij :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać najświeższe informacje.

Najnowsze wpisy
Kategorie

Tu jest miejsce na Twoje ogłoszenie

Zadzwoń 41 362 13 81 wew. 14
Skip to content